راهنمای خرید دستگاه اسلایسر چیپس میوه – میوه خشک

اسلایسر ، دستگاه برش برای قطعه قطعه کردن انواع میوه، سبزی و صیفی در شکل‌های متفاوت قاچ ، ورقه ، خلال ، حبّه ، نگینی و اشکال مختلف دیگر جهت بهره برداری در صنایع تبدیلی استفاده می شود . از اسلایسر برای برش های دقیق و حساس استفاده می شود .

از اسلایسر ها در کارگاه‌های صنایع تبدیلی محصولات زراعی ، واحد های تولیدی غذای آماده و نیمه آماده استفاده می شود .

دستگاه اسلایسر میوه :

دستگاه های اسلایسر میوه برای برش زدن انواع میوه در اشکال و اندازه‌های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . میوه های متفاوت برای محصولات غذایی مختلف  به مدل های مخصوص به خود برش داده می شود .

به عنوان مثال :

  • سیب و گلابی بعد از مغز گیری ( تخلیه استوانه وسط میوه ) به صورت دو یا چهار قاچ برای تولید کمپوت
  • اسلایس انواع میوه ، هویج ، سیب زمینی ، پیاز و دیگر صیفیجات به صورت حبّه ، خلال ، نگینی و دیگر اشکال نامنظم برای تولید ترشی ، شوری ، غذاهای آماده سالاد و فست فود
  • پرتقال ، سیب ، به ، گلابی ، کیوی ، خرمالو ، گوجه فرنگی و … به صورت ورقه در ضخامت های 5 الی 8 میلیمتر برای تولید چیپس میوه
  • قارچ ، خیارشور و زیتون به صورت حبه ، خلال و نگینی در تولید غذاهای آماده سالاد و فست فود
  • با این حال مهمترین کاربرد اسلایسر برای ورقه کردن میوه برای تولید میوه خشک ( چیپس میوه ) است .

اسلایسرها به اشکال مختلفی بوده و تغذیه میوه به روش های مختلف عمودی و افقی و در راستاهای مختلف میوه ( برای بهترین شکل اسلایس ) می باشد .

اسلایسرها از 2 تا 27 کویته و به اشکال خطی ، روتاری ( با توقف و بدون توقف ) با قدرت مختلف الکتروموتور سه فاز ، مکانیزم ژنوا ، درایو کنترل دور ( با برق ورودی تک فاز و سه فاز ) می باشد .

برای تسهیل و تسریع در بررسی و ثبت سفارش مشتریان محترم ، شرح فنی هر دستگاه شامل مشخصات دقیق دستگاه ، ابعاد ، ظرفیت کاری ، قدرت الکتروموتور ، تعداد و نوع تیغه‌ها و سایر موارد تنظیمی در جدول آن دستگاه قید شده است . لطفاً ضمن بررسی کامل جداول ، در صورت نیاز با شماره مندرج در سایت تماس گرفته تا مشاوره رایگان در این خصوص ارائه شود .

علی فتوحی نیا
در تاریخ ۵ فروردین ۱۳۹۹
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.